SZLAKI ROWEROWE

Trasy rowerowe czyli rowerem na zamek.

Zakochaj się w szlaku 4 zamków z perspektywy dwóch kółek

Zarówno nowicjuszom jak i bardziej doświadczonym miłośnikom turystyki rowerowej polecamy malowniczą podróż szlakiem 4 zamków. Trasa obejmuje swym zasięgiem tereny Parku Krajobrazowego Chełmy, okoliczne wsie gminy Bolków jak i przejazd przez samo miasteczko, które stanowi doskonały punkt do odpoczynku, pożywienia się lub krótkiego spaceru po zabytkowym rynku.

Zamek Świny oferuje możliwość pozostawienia rowerów przy stojakach będących pod obserwacją kamer. Przejechanie całej trasy zajmuje około 4 godziny lecz nie ma potrzeby się zniechęcać – możną ją podzielić na 2,3 lub nawet 4 przejazdy w różnych konfiguracjach między zamkami wybierając przejazdy przez tereny zielone lub z podziwianiem wiejskiego krajobrazu. Przedstawione trasy rowerowe zahaczają też między innymi o Szlak Bolka oraz rowerowy dolnośląski Szlak Zamków więc może stanowić doskonałe uzupełnienie wycieczek osób nimi podróżujących.

Jako promotorzy i uczestnicy aktywnej turystyki zachęcamy wszystkich do korzystania z możliwości jakie są i będą tworzone w tej doskonałej mieszance krzewienia kultury fizycznej z kulturą duchową.

Nasze propozycje tras rowerowych